Każdy się chyba zgodzi z tym, iż do jednych z najładniejszych torebek należą kopertówki na łańcuszku. Trzeba przyznać, iż są one niesamowicie eleganckie, dlatego najczęściej wybierane są na sylwestra, studniówkę, półmetek czy na wesele. Ale to nie znaczy, iż kopertówki z łańcuszkiem nie pasują do codziennych stylizacji. Otóż, nic bardziej mylnego, ponieważ stanowią także idealne uzupełnienie zwiewnej sukienki, jeansów z koszulką czy kostiumu do pracy.

Warto zwrócić uwagę na to, iż śliczne torebki z łańcuszkiem bardzo często są zdobione pikowaniami lub marszczeniami, a kiedy mówimy o wieczorowych kopertówkach, to zwykle dekorują je koraliki, cekiny, perełki czy kamyczki. Ponadto, tego rodzaju torebki przeważnie posiadają niewielki rozmiar, chociaż w przypadku codziennych kopertówek na wystawach sklepowych możemy też dostrzec duże fasony wykonane, np. ze skóry lub notebooku. Poza tym, cechują się one ogromną gamą kolorystyczną, w związku z czym zarówno wielbicielki jaskrawych jak i stonowanych odcieni mogą znaleźć coś dla siebie wśród bogatego asortymentu kopertówek. Na uwagę zasługuje fakt, że w większości przypadków posiadają one regulowany łańcuszek, dlatego w zależności od upodobań czy wzrostu możemy zwiększać bądź zmieszać jego długość. Bywa, iż niektóre fasony mają odpinany łańcuszek, w związku z czym możemy je nosić również w ręku.

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się kopertówki na palce, które stanowią pewnego rodzaju nowość. Trzeba powiedzieć o tym, że wyróżniają się one kastetem zdobionym zwykle kamieniami, perełkami czy innymi świecidełkami. Oczywiście, tego rodzaju torebki są niewielkich rozmiarów, aby za bardzo nie obciążać palców. Należy wspomnieć o tym, iż mogą one dodatkowo posiadać pasek lub łańcuszek na wypadek, gdybyśmy musiały nosić torebkę przez cały wieczór, co mogłoby stanowić zbyt wielkie obciążenie dla naszych dłoni. Otóż, zwykle przypominają większe portmonetki, niegdyś noszone przez nasze bacie lub posiadają kształt prostokąta bądź kwadratu. Oprócz tego, najczęściej są tworzone z szykownej satyny bądź zamszu i dekorowane, np. cyrkoniami. Warto również zaznaczyć to, że ten rodzaj torebek w ostatnim czasie preferowany jest przez gwiazdy show biznesu, gdyż stanowią idealny dodatek do kreacji wyjściowych, zakładanych na różnego rodzaju gale, wystawy czy festiwale.

Nie ulega wątpliwości to, że kopertówki na łańcuszku i na palce są szykowne i modne. Dlatego warto na nie postawić. Przede wszystkim, wspaniale pasują na wieczór, ale też nie ma żadnych przeciwwskazań, by uzupełniały dzienne stylizacje. Jednak w tym przypadku wybieramy fasony bez nadmiaru świecidełek, raczej ze skóry niż z atłasu bądź zamszu.